Mysz i słuchawki – niezbędnik gracza

Mysz dla gracza

Jeśli ktoś nie gra regularnie w gry komputerowe, nie będzie zdawał sobie sprawy, jak wielkie znaczenie dla rozgrywki ma dobra mysz. Powinna być dobra nie tylko ogólnie, ale powinna być dopasowana do naszych osobistych upodobań i preferencji. Doświadczeni gracze przekonali się na własnej skórze, że to właśnie mysz jest w stanie przechylić szale zwycięstwa na naszą stronę. Dlatego warto jest dokładnie sprawdzić, jakie myszy ferowane są na rynku i jaka będzie najlepsza dla nas.

Kwestia kluczowa w myszach z wyższej półki, tych do gier, to rozdzielczość wyrażona w DPI. Minimalny poziom DPI dla myszy dla gracza to 1800, co oznacza dokładne raportowanie naszych ruchów do komputera. Ważne są też dodatkowe przyciski na myszy i ich rozmieszczenia. Takie przyciski powinny być programowalne i umożliwiać nam przypisywanie do nich różnych funkcji. Nie bez znaczenia jest też ergonomia myszy czyli to, jak dobrze leży w dłoni. Zręczność i akcesoria dla gamera​refleks mają sens tylko wtedy, kiedy jesteśmy te cechy w stanie przełożyć na realne efekty rozgrywki. Pamiętajmy także, że sposób podłączenia myszy do komputera (bezprzewodowe mają określone opóźnienie) oraz waga myszki to elementy, które również będą miały wpływ na nasze efekty.

Słuchawki gamingowe

W nowoczesnych grach, oprócz zjawiskowej grafiki, dostaniemy także świetne efekty dźwiękowe, które poprawiają nam jakość zabawy, ale też bywają bardzo ważne dla naszego działania. Kto usłyszy swojego przeciwnika prędzej i będzie potrafił go w ten sposób zlokalizować, ten będzie miał wielką przewagę. Z tego powodu gracze często decydują się na porządne słuchawki.

Słuchawki do różnych celów mają trochę inną budowę i urządzenia naprawdę uniwersalne nie istnieją. Dlatego dla graczy przygotowano rozwiązania dedykowane i właśnie za takimi słuchawkami dla graczy warto się rozglądać. Jakie to konkretnie są słuchawki? W niższych przedziałach cenowych są to po prostu dobre słuchawki, ale przy wyższych cenach sprzedawcy zaopatrują słuchawki w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład dźwięk przestrzenny. Warto też postawić na typowy headset, czyli słuchawki połączone z mikrofonem, co ułatwia komunikację w czasie gry.