Które akcesoria dla graczy nam się przydadzą?

Jeśli chcemy naprawdę poważnie podchodzić do gier komputerowych, potrzebne nam są odpowiednie akcesoria do komputera, aby przyjemność z każdej gry komputerowej była właściwa. Na rynku znajduje się ich cała masa i nie ma sensu kupować wszystkiego, więc trzeba dokonać mądrego wyboru. Na pewno nie obejdzie się bez dobrej myszki pozwalającej pokazać nam nasz refleks i dokładność. Na takiej myszce powinny znajdować się dodatkowe przyciski ułatwiające kontrolę nad naszą postacią. Idealna mysz powinna być dokładna i pewna, czyli nie ma prawa się zacinać. Wszystkie ruchy muszą być dokładnie oddane i bez przekłamania.

Ogromne znaczenie ma także klawiatura. Idealna klawiatura posiada wydzielone klawisze specjalnie na potrzeby gry i jest podświetlana. Rozłożenie klawiszy dostosowane do gry, a nie do pisania, jest tu naprawdę dużą zaletą.

Słuchawki z mikrofonem w dzisiejszych czasach to także absolutny standard. Grając z innymi graczami musimy mieć zawsze możliwość łatwego komunikowania się z nimi. W niektórych grach jest to element równie ważny, co sprawy czysto techniczne.

Słuchawki

Od słuchawek powinniśmy wymagać efektywnego tłumienia hałasów. Powinny nas skutecznie odcinać od otoczenia i pozwalać na odpowiednią inercję, czyli na skupienie się na świecie gry. Dobre słuchawki to po prostu przyjemność z grania, lepsza jakość efektów dźwiękowych i możliwość identyfikowania celów po mysz dla gamera​prostu na słuch.

Mysz laserowa

Ilość myszy dostępnych na rynku jest przytłaczająca, ale tylko niewielka ich część jest przeznaczona dla graczy, a jeszcze mniej będzie się realnie w czasie gry sprawdzało. Dobrym pomysłem może być wysoko wydajna mysz laserowa. Taka mysz bez najmniejszych problemów powinna spełniać wszystkie wymagania, nawet te stawiane nam przez najbardziej złożone gry. Panują oczywiście sprzeczne opinie co do ostatecznej sensowności takiego zakupu, ale możemy być pewni, że jeśli zdecydujemy się na wydanie pieniędzy na mysz laserową, nie będziemy tego żałować.

W myszach laserowych światło jest spójne, więc nie powstają błędy spowodowane jego rozproszeniem. Poprawia to naszą precyzję w sposób wyraźny. Co ważne, z takiej myszki można korzystać nawet na dalekich od ideału powierzchniach, ponieważ właśnie światło z niej jest bardzo spójne. Do myszki laserowej zazwyczaj nie trzeba nawet kupować podkładki. Modele z wyższej półki są też bardzo wytrzymałe, co powala nam się cieszyć z jednej myszy przez długi czas.