Jak wybrać fotel dla gracza?

Zapaleni gracze potrafią spędzać przed komputerem długie godziny. Dobrze jest więc zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w ich zdrowie i wygodę tak, aby czas ten był maksymalnie dobrze wykorzystany. Jeśli chcemy, aby granie odbywało się w komfortowych warunkach, powinniśmy zastanowić się nad zakupem specjalnego fotela lub krzesła obrotowego. Co ważne, nie każdy parametr, który intuicyjnie wydaje nam się ważny, jest takim w rzeczywistości, warto więc zastanowić się choćby nad tym, czy sens ma sugerowanie się samą tylko miękkością. Bezpieczniejszym posunięciem jest sięgnięcie po rozwiązanie profesjonalne, a więc takie, które gości w wielu biurach i o którym wiadomo, że spełnia wymagania nawet tych użytkowników, którzy są znani ze szczególnie dużych oczekiwań.

Pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest możliwość regulowania wysokości samego fotela i jego podłokietników. Dużym ułatwieniem okazuje się być również wysuwanie siedzisko, pozwala ono bowiem na uzyskanie odpowiedniego oparcia dla naszego ciała nawet, jeśli zdecydujemy się usiąść nieco niżej. W niektórych modelach odchylenie i wysunięcie siedziska można zresztą kontrolować w tym samym czasie i właśnie one cieszą się obecnie największą fotel obrotowy​popularnością. Pamiętajmy też o roli, jaką odgrywa wzrost gracza. Producenci zwykle uwzględniają i ten parametr, a my dowiadujemy się, czy model można będzie rzeczywiście dopasować do naszych potrzeb.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki fotel będzie najlepszy, podpowiedź może stanowić ten, który wykorzystujemy przy własnym biurku. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na taką opcję, najlepiej postawić na wygodny fotel wyposażony w wysokie oparcie, podłokietniki i lekkie profilowanie. Fotel tego rodzaju nie musi być przy tym specjalnie wysoki. Fotele obrotowe najczęściej można wybrać już na podstawie opisów przygotowanych przez ich dostawców. Jeśli jednak sięgamy po typowy fotel, nie obędzie się bez jego przetestowania.

Szukasz wygodnego i dobrze wykonanego fotela dla gracza?

Pamiętajmy też, że wcale nie mają racji te osoby, które uważają, że wyznacznikiem bardzo dobrego fotela jest przede wszystkim wysoka cena, jaką się on charakteryzuje. Często wystarcza 400 lub 500 złotych, a rozwiązanie nie traci nic ani na swojej ergonomii, ani na funkcjonalności. Oczywiście, będziemy musieli w takim przypadku zrezygnować z przynajmniej kilku parametrów, trudno więc myśleć w takim przypadku o skórzanej tapicerce lub o imponującym wyglądzie. Jeśli jednak zależy nam na zaletach bardziej praktycznych, z pewnością nie będziemy rozczarowani. Przy tańszych modelach dobrze jest zwracać szczególną uwagę na ich stabilność.