Czy warto kupić Xbox One X - 5 powodów za i 5 przeciw!

Miłośnicy konsol będą chętni, by kupić każdy nowy pojawiający się sprzęt. Czy warto będzie także zdecydować się na kupno urządzenia takiego jak Xbox One X. Decyzja o zakupie nowej konsoli nie będzie łatwa, szczególnie gdy ma się już wcześniejszą wersję a kolejne urządzenie jak wiadomo będzie kosztowne. Czy więc warto zdecydować się na Xbox One S czy może dopłacić do Xbox One X? Firma Microsoft będzie zakładać będzie, że jej urządzenie będzie najlepszą na rynku dostępną konsolą. Warto jednak powiedzieć co będzie przemawiać za tą konsolą a co raczej nie.

Argumenty „za” Xbox One X

1. Dedykowany telewizorem 4K

W końcu to urządzenie od Microsoftu, które dedykowane będzie do telewizora 4K. Wcześniej model S także wspierał taką rozdzielczość, jednak było to wyłącznie skalowane 4K tutaj natomiast ta rozdzielczość będzie normą.

2. Wcześniejsze gry będą działać

Bardzo dobre będzie również to, że wcześniejsze tytuły będą na takim urządzeniu dalej pracować. Dodatkowo dowiadujemy się także, że gry będą przez producentów wspierane łatkami, tak by na tym urządzeniu funkcjonowały one jeszcze lepiej.

3. Dostęp do dużej ilości gier

Do takiego urządzenia dostaniemy również dwie usługi EA Access i Xbox Game Pass, które sprawią, że będziemy mieli dostęp do bardzo dużej ilości gier. Za niewielką kwotę będziemy dostawali wielkie możliwości, by bawić się w różnorakie gry.

4. Wbudowany napęd 4K Ultra HD

Oczywiście model S też miał ten element jednak mimo tego ten napęd nadal zaliczyć trzeba do plusów urządzenia, konkurencja bowiem go nie posiada.

5. Powrót do starych gier

Możliwość powrotu do starych gier ze względu na wsteczną kompatybilność jest również bardzo istotną opcją pozwalającą na lepsze wykorzystywanie całego urządzenia.

Argumenty "przeciw" Xbox One X

1. To nie jest nowa generacja konsoli

Nie jest to urządzenie nowej generacji, a jednak trzeba się liczyć z tym, że cena takiej konsoli będzie jednak znacząca.

2. Mała ilość gier na wyłączność

Niestety mało jest gier, które będą dostosowane do takiego urządzenia i będzie można pokazać jego prawdziwą moc.

3. Bez telewizora 4K mniej atrakcyjna

Jeśli ktoś nie ma telewizora 4K to niestety nie będzie w stanie tego urządzenia dobrze wykorzystać, nie będzie mógł w pełni pokazać jego wielkich możliwości. Oczywiście chodzi ono na telewizorach w mniejszej rozdzielczości, jednak wtedy nie wykorzysta się dobrze tego sprzętu.

4. Nie ma za wiele różnic do Xbox One S

Konkurencja dla Xbox One S nie jest zbyt duża, ponieważ nie ma tutaj znaczących różnic, a jednak za takie urządzenie trzeba dużo zapłacić.

5. Wysoka cena

Właśnie ta wysoka cena jak się wydaje będzie największym problemem urządzenia. Ponad 2000 zł za nowy sprzęt to sporo, szczególnie gdy ktoś ma już wcześniejsze urządzenia. Nawet tych kilka nowych opcji nie usprawiedliwi takiego wydatku.