Jak wybrać dobre krzesło biurowe?

Wiele osób wraca z pracy bez entuzjazmu między innymi dlatego, że przez cały czas towarzyszy im ból kręgosłupa. Na szczęście, nie musimy wcale męczyć się w niewygodnym fotelu. Warto postawić na takie krzesło biurowe, które zapewni nam wygodę oraz komfort. To właśnie źle dopasowane krzesło okazuje się najczęstszym źródłem problemów tego rodzaju, choć samych niedogodności z nim związanych może być co najmniej kilka. Krzesło potrafi być zbyt niskie w stosunku do samego biurka, choć zdarza się i tak, że za nasz zły stan zdrowia odpowiada przede wszystkim niewystarczająco wysokie oparcie lub podłokietniki, które pozbawiono możliwości regulacji. Pracownik jest więc skazany na to, aby siedzieć w zgarbionej pozycji, a to sprawia, że zaczynamy zmagać się z nieodwracalnym skrzywieniem kręgosłupa, które pociąga za sobą przejmujący ból. Jeśli więc podchodzimy do naszej pracy z powagą, powinniśmy kłaść nacisk także na swoje zdrowie inwestując w takie krzesło, które będzie dopasowane do kształtu charakterystycznego dla naszych pleców. 

Jeśli analizujemy ceny krzeseł tego typu pojawiających się w sklepach, zwykle nie ukrywamy, że nie mamy powodów do przesadnego entuzjazmu. Nie są to fotel dla gamera​rozwiązania tanie zwłaszcza, jeśli poszukujemy ich na stronie producentów wyspecjalizowanych właśnie w tym kierunku. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że naprawdę wartościowe rozwiązania muszą wiązać się z koniecznością wydania na nie równowartości naszej kwartalnej pensji. Bardzo często producenci mniej rozpoznawalni są w stanie zaproponować nam wcale nie mniej interesujące rozwiązania, a choć ich cena oscyluje w granicach 500 PLN, ciągle mówimy o propozycjach, które spełniają wyjątkowo wysokie normy jakościowe.

Do domu zaś świetnie będzie pasować krzesło wiszące, w którym doskonale odpoczniesz po ciężkim dniu pracy!

Jeśli zatem poszukujemy rozwiązania przystępnego cenowo, które ma być również propozycją funkcjonalną, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wysokie i stabilne oparcie dla naszych pleców, wysokość podłokietników, którą można regulować, funkcję przechylania oraz na regulację samej wysokości krzesła. Tego rodzaju złote zasady mogą nam się wydawać dość banalne, jeśli jednak będziemy ich przestrzegać zyskamy pewność, że weszliśmy w posiadanie wysokiej klasy rozwiązania nawet, jeśli nie jest ono pokryte naturalną skorą. Pamiętajmy też, aby nie wybierać tych krzeseł, które odznaczają się przesadnie miękkim siedzeniem. Bardzo często stanowią one poważne zagrożenie dla naszego kręgosłupa, a korzystanie z nich wiąże się ze sporym ryzykiem. Krzesło powinno wymuszać na nas prawidłową postawę pamiętając o niej nawet wtedy, gdy my sami o niej zapominamy.