Konsola, czy laptop - najlepszy wybór dla gracza

Gdy jest się graczem, wybór pomiędzy laptopem i przeznaczoną do gier konsolą nie należy do najłatwiejszych. Kluczowe znaczenie maja w tym kontekście nasze własne wymagania, choć nie bez znaczenia jest również budżet, jaki możemy przeznaczyć. Nie ma idealnego wyboru i platformy do grania wolnej od wad, a o niedociągnięciach można mówić zarówno w kontekście konsol, jak i laptopów, choć oba rozwiązania mają też swoje zalety. Jeśli więc przygotowujemy się do dokonania zakupu, to nasze indywidualne preferencje są tymi, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Jeśli marzy nam się wyłącznie granie, nowa konsola powinna nas usatysfakcjonować, pozwala bowiem na dostęp do najbardziej zaawansowanych gier. Jeśli jednak planujemy robienie także czegoś poza graniem, okazuje się, że komputer jest nam w stanie przynieść znacznie więcej korzyści. Nie ma zatem mowy o rozwiązaniu, które miałoby przewagę nad drugim.

Jeśli przydatność nie jest jedynym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę, powinniśmy zastanowić się również nad wygodą, ta bowiem jest atrakcyjna dla każdego z graczy. Konsola nie ma dużych rozmiarów, a tym samym bez problemu można ją postawić na półce znajdującej się pod telewizorem. Niestety, problematyczne mogą okazać się już choćby bezprzewodowe pady znane z tego, że mają ograniczony zasięg. Również laptop nie powinien przeszkadzać osobom, które nie mają laptop dla gamera​na niego zbyt wiele miejsca, jego atutem jest zaś i to, że można go używać zarówno u siebie w domu, jak i w innych miejscach takich, jak choćby środek lokomocji lub hotel. Jeśli więc to mobilność jest tym kryterium, które ma dla nas największe znaczenie, wygrana znajduje się po stronie laptopa.

Kolejnym czynnikiem jest oprawa tej samej gry, doświadczenie graczy podpowiada bowiem, że może się ona różnić. Tu zwycięzcą jest konsola, producenci gier stawiają bowiem sobie za cel przede wszystkim sprostanie jej możliwościom. Jeśli gra jest oferowana na PC nie musi już wyglądać tak samo dobrze i to nawet pomimo tego, że dysponujemy komputerami z silniejszą kartą graficzną. Tu dochodzimy zresztą do kolejnego zagadnienia, któremu warto poświęcić uwagę, mamy przy tym na myśli możliwość wymiany poszczególnych komponentów. Tu laptop góruje nad konsolą, w tej ostatniej bowiem możliwość taka po prostu nie istnieje. Konsola jest sprzętem zamkniętym, nie możemy więc wymieniać w niej karty graficznej i rozszerzać pamięci RAM. Inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy mamy do czynienia z laptopem, choć i on ustępuje pod tym względem komputerowi osobistemu.

Więcej o nowinkach technologicznych dowiesz się na promocyjni.pl