Trafny wybór laptopa dla gracza

Gdybyśmy chcieli wskazać ten element laptopa, który jest w największym stopniu narażony na uszkodzeni mechaniczne, z pewnością byłaby nim klawiatura. W czasie dynamicznej rozgrywki gracz potrafi uderzać w klawisze z naprawdę dużą siłą, a to może skutkować awarią, nie każda konstrukcja jest bowiem jednakowo odporna na takie traktowanie. Najlepszym rozwiązaniem są więc klawisze o odpowiednim stopniu sprężystości. Pozwala to na zamortyzowanie mocnego uderzenia i nawet w czasie najbardziej napiętej rozgrywki klawiatura służy graczowi zamiast ograniczać jego możliwości. Twórcy laptopów dla graczy nie ograniczają się jednak wyłącznie do troski o trwałość klawiatury. Bardzo często pamiętają też o tym, że powinny się na niej pojawić dodatkowe przyciski, które użytkownik będzie mógł wykorzystać do swoich potrzeb. Przyciskom takim można przypisać zróżnicowane funkcje, jesteśmy przy tym w stanie sprawić, że jeden z nich będzie odpowiadał kombinacji kilku klawiszy. Takie rozwiązanie w szczególny sposób przypada do gustu tym graczom, którzy lubią gry MMO, choć i miłośnicy innych typów rozgrywek z pewnością je docenią.

To jednak nie klawiatura, ale wyświetlacz w największym stopniu przesądza o tym, jakie doznania czerpiemy z gry. Trudno przecież cieszyć się akcją, gdy ekran jest mało kontrastowy i ciemny, a do tego zapewnia jedynie wąskie kąty widzenia. Na szczęście, dziś również ten element jest rozbudowany, a rozdzielczość Fullsłuchawki dla gracza​ HD nie jest już domeną jedynie najdroższych laptopów dostępnych na rynku. Producenci laptopów dla graczy pamiętają też o roli systemu audio, co cieszy, jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak wiele czasu minęło, zanim doczekaliśmy się nowoczesnych technik ulepszania dźwięków. Oczywiście, większość graczy nadal stawia przede wszystkim na słuchawki, choć sporą popularnością cieszą się również tak zwane zewnętrzne zestawy dźwiękowe.

Kolejnym wyznacznikiem przydatności laptopa dla gracza jest obecność w nim portów rozszerzeń. Najlepiej, jeśli występują one w dużej liczbie, gracz może bowiem chcieć podłączyć do urządzenia nie jeden, ale kilka sprzętów. Wejście w posiadanie sprzętu, który spełni wymagania stawiane mu przez najnowsze gry, a jednocześnie zapewni rozrywkę na wysokim poziomie, nie jest prostym zadaniem. Owszem, cena nie pozostaje bez znaczenia, jest jednak wyłącznie jednym z wielu elementów, na które należy zwrócić uwagę. Laptop do gier musi być bardzo szybki, a przy tym maksymalnie skutecznie chłodzony, w innym wypadku bowiem nie zda się na wiele.